Účinkující

Kája Růžičková a spol.

Docela obyčejná pohádka pro docela obyčejný den

PRO DĚTI / DIVADLO / OPEN AIR

Loutková pohádka Miloslava Linharda o tom, že žádný den není tak obyčejný, jak se zdá. Oslaví princezna Majdalenka narozeniny a poradí si Vašík s ukrutnými loupežníky?

Účinkují studenti VOŠH Praha oboru Loutkářské umění: Adriana Navrátilová, Veronika Poslová, Karolína Růžičková, Pavel Socha, Dimitrii Turbanov, Ondřej Vaněk

Pedagogické vedení: Marie Šimsová a Richard Maška

Délka představení: 45 minut

Vojtěch Kozlík

Děti, rodiče a kontrola

PRO DOSPĚLÉ / WORKSHOP / RAJSKÁ ZAHRADA

Workshop s psychoterapeutem, pedagogem a rodičem Vojtěchem Kozlíkem o tom co je výchova, proč jsme vzorem v každém okamžiku, jak vytěžit krize, jak moc kontrolovat děti a hlavně proč. Lze to všechno realizovat pod tlakem paralelního virtuálního světa?

Otevřená diskuse s nadhledem i simulacemi praktických situací.

Kapacita je omezena na 30 osob.

Délka workshopu: 120 minut

Demavod

Anna Saavedra: Tajná zpráva z planety matek

PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR

Malý princ, astronaut přistává na planetu matek, na planetu plnou prsních dvorců, mléka i ghett se spoustou dětských hraček a pískovišť. A co na to máma ve slipech? Právě zde začíná jeho padesát odstínů mateřství. Máte děti? A můžeme je vidět? Za jakých okolností pravděpodobně nebudete zaměstnaná? 

Výpovědi citlivé i necitlivé, komentáře ironické, satirické, stohlavá saň matek v podobě chóru i nikdy neumírající punk. Téma spojující všechny kultury i náboženství dnešní doby. Bude tam i vaše matka?

Režie: Barbora Mašková

Účinkují: Karolíne Al-Eraidiová, Lukáš Hořínek, Johana Krtičková, Vojtěch Langhammer, Adéla Majzlíková, Martin Melicher, Adriana Salvetová, Barbora Šperková, Michaela Valentová

Délka představení: 70 minut

Ruda Hancvencl

V jednom lese, v jednom domku

PRO DĚTI / DIVADLO / OPEN AIR

Originální a velmi ironická interpretace čtyř klasických pohádek (Červená Karkulka, Smolíček Pacholíček, Perníková chaloupka, Budulínek). K čemu asi dospěje výchova dítěte, je-li rodič jelen? Jak to, že matka pustí vlastní dceru za babičkou přes hluboký les? Proč babička s dědečkem nechávají Budulínka celé dny doma samotného? 

To se dozvíte v moderní úpravě klasických pohádek pro potencionální rodiče a jejich eventuální děti.

Účinkují: Ruda Hancvencl a loutky

Délka představení: 30 minut


Divadlo MASO

Tři heteráni

PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR

Jaký je vztah heterosexuálního muže ke svému penisu? Co nutí chlapečky chovat se jak kokoti a ze všeho si ustříknout?

Tři kamarádi zjistili, že svět už o ně nestojí. Nikdo už totiž nepotřebuje rovný hochy s pořádnýma koulema. Existuje ale poslední bašta rovnosti, tvrdosti a bratrství - Říše porna. Jenže i ta je v ohrožení. A tak našim třem rekům nezbývá, než ještě ještě jednou všem ukázat, zač je toho kokot.

Účinkují: Vojtěch Vodochodský, Oskar Hes, Vladimír Pokorný, Jindřiška Dudziaková

Délka představení: 70 minut


Brastrs divadlo

Kouzelnická show Kristiana Kašpara

PRO DĚTI / SHOW / OPEN AIR

Zábavná kouzelnická show pro celou rodinu. Pokud jste přehlceni pohádkami, bude tato zábava určená dětem a jejich dospělým, tím pravým balzámem na přepohádkovanou duši.

Délka show: 40 min


Brastrs divadlo

Princezna Žermontázie

PRO DĚTI / DIVADLO / OPEN AIR

Pohádka o princezně Žermontázii, která se nechová hezky ke svému tatínkovi Králi. Propadne Princezna peklu? Nebo to bude všechno jinak? 

Rozuzlení tajemné pohádky na vás čeká na Festivalu zlobení.

Účinkující: Kristián Kašpar

Délka představení: 30 minut

Lumíra Přichystalová

Já, diagnóza

PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR

"Letím a dopadám na prdel, lehám si na záda, držkou do bláta. Málokdo tenhle manévr umí"

Život není dobrý, ale není ani špatný. Není veselý, ale ani smutný. Zároveň ovšem je špatný i dobrý a je také veselý i smutný. Život je trh s veškerým zbožím a je na nás, co "koupíme". Slečna L. nám nabízí své životní eskapády v inscenaci, která je skrz na skrz osobní a přesto se její téma dotýká mnohých z nás. Slečna L. vzpomíná na dětství, pubertu, na divoká léta dospívání, prostřednictvím deníků nás zavede do chráněného prostředí, kde se léčí duše a hledá smysl života.

Slečna L. se ptá: Nakolik je pravděpodobné, že člověk dokáže poměrně obstojně stoupat ke dnu? Jak naše dětství a puberta ovlivňuje život v dospělosti? Jak prodloužit pocit štěstí? Dá se přesně určit kde a kdy se člověk začne ztrácet? Jak poznáme, že teď je ten čas a možná i poslední možnost se znovu najít?

Slečna L. nedusí depresí, ale vypráví příběh s gustem vypravěče, který ví, že život je trh s veškerým zbožím, kde to, co je dnes tragické se zítra stává námětem na vtip.

Účinkující: Lumíra Přichystalová

Režie: Jan Večeřa

Délka představení: 70 minut

Doporučujeme pro diváky od 15 let. V představení zazní vulgarismy.


Brastrs divadlo

Rakvičkárna

PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR

Komedie složená z několika příběhů žánru Rakvičkárna. Hra, ve které se všechny postavy zavraždí kvůli jednoduché zápletce.

Sledujeme život vyhořelého a málo úspěšného herce Kasperleho, který je šťastný pouze na divadelních prknech. Jeho rostoucí problém s alkoholem ho začíná dostávat do fáze, kdy přestává být schopný oddělovat realitu a své divadelní role. I přes těžké deprese, se snaží najít východisko, jak se z těchto bludných kruhů dostat ven.

Inscenace je postavená na práci s rekvizitou a veršovaným satirickým textem. Původně byl tento žánr vytvořen pro loutkové divadlo. Pro toto inscenační provedení byl žánr upraven na činoherní monodrama.

Účinkující: Kristián Kašpar

Délka představení: 55 minut


Studio Damúza

Batosnění

PRO BATOLATA / DIVADLO / RAJSKÁ ZAHRADA

Pohádková ukolébavka inspirovaná knihou Petry Kubáčkové O andělovi, noční můře, statečném medvídkovi, hodném slonovi, opici a divoké huse a nespícím Toníčkem.

Dva hrdinové – Pom a Luli. Kuk! A jsou na světě. Ťap, ťap, ťap…putují postelovou krajinou-nekrajinou a potkávají Béé, Haf, Trututú, BAF!, Brum. Cesta je dlouhá, víčka jsou těžká. Pšt! a dobrou noc.

Představení nabízí dětem první kontakt s divadlem – je interaktivní, respektuje jejich potřeby a citlivě je uvádí do světa zvuků, hlasů, pohybů, dotyků, loutek. Už od 10 měsíců si totiž miminka začínají pamatovat věci kolem sebe a svět, který bezprostředně nevidí, pro ně už začíná existovat.

Po představení si děti mohou zahrát s loutkami použitými v inscenaci.

Pro děti od 10 měsíců do 3 let a jejich rodiče.

Účinkují: Lucie Valenová, Dan Kranich

Koncept, režie: Monika Kováčová

Scénografie: Zuzana Vítková

Délka představení: 35 minut


Pavla Foster Skalová

Mám dvě ruce na povídání (znakovací dílna)

PRO BATOLATA / WORKSHOP / RAJSKÁ ZAHRADA

Znakování je efektivní a navíc zábavná cesta, jak podpořit komunikační dovednosti u dětí raného věku. Dětem, které se nedokážou zatím domluvit slovy, pomáhá vyjadřovat potřeby, komentovat okolní dění i dorozumět se se svým okolím. Kromě toho ale znakování také podporuje rodičovské intuitivní chování a posiluje citlivost rodičů k projevům dítěte.

Na workshopu si připomeneme teoretická východiska znakování, budeme si povídat o tom, jak se znakováním začít, ukážeme si využití znaků v básničkách, písničkách, pohádkách či v běžných situacích.

Na setkání se těší: Pavla Foster Skalová, speciální pedagožka

Doporučujeme pro děti, které ještě nemluví cca do 3 let

Na workshop je omezená kapacita: cca 15 dětí a dospělých

Délka workshopu: 50 minut


Šlehačková bitva

PRO DĚTI / HRA / OPEN AIR

Máte rádi šlehačku? Sníte o tom zabořit do ní hlavu? Máte občas chuť po někom něco hodit? Potřebujete se vybít? Chtěli jste si vždycky zkusit, jaký to je - patlat jídlem? Pokoušet zakázané?

Máte možnost!

Šlehačková bitva dvou týmů pro všechny, kdo jen budou chtít.

Voda formou hadice je na místě. Čisté oblečení s sebou.

Kristián Kašpar

Princezna a kouzelník

PRO DĚTI + DOSPĚLÉ/ DIVADLO / OPEN AIR

Loutková interaktivní pohádka, kdy děti zasahují do děje.

Princezna z nedalekého království je začarována zlým kouzelníkem z jižní země. Proto požádá o pomoc královského Kašpárka, který se s princeznou vydá na nebezpečnou cestu za hodným kouzelníkem, aby pomohl princeznu zachránit.

Účinkuje: Kristián Kašpar a loutky

Délka představení: 30 minut


Ductus Deferens

Drým Džurny

PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR

Námořnická Czenglish komedie o plavbě za americkým snem.

Kočovná divadelní družina Ductus Deferens přichází s námořnickou komedií Drým Džurny! Plavba na trase Mělník-New York a posádka mladých dobrodruhů, kteří touží prožít americký sen a vyplaví se po Labi do širokého oceánu. 

Vor, loď, kánoe, kajak, pramice nebo Costa Concordia? Kapitán, loďmistr, admirál, veslař, otrok nebo Jack Sparrow? Co je čeká in dý jú es ej a dokáže malý český člověk obstát za velkou louží, i když neumí ani slovo anglicky? Je certifikát Czenglish B1 dostačující a domluví se Slovan za louží, jak se říká, nohama rukama?

Účinkují: Josef Trojan, Marek Frňka, Petr Kult, Jan Staněk, Petr Matyáš Cibulka, Tomáš

Čapek

Režie: Herman Čolek

Délka představení: 60 minutProhlídka kostela a bývalého kláštera Sv. Gabriela s Monicou Bubna-Litic

Genius loci v Gabrielu Loci

PRO DĚTI + DOSPĚLÉ / PROHLÍDKA / UVNITŘ GABRIELA LOCI

Prohlídka interiéru kostela a bývalého kláštera sv. Gabriela, kterou provede Mgr. Monica Bubna-Litic. Objekt, nyní nazýván Gabriel Loci, je momentálně využíván ke kulturním a soukromým eventům, pořádají se zdet výstavy/letní kino/divadla/galavečeře a v kostele pravidelné bohoslužby. V dnešní době je interiér kláštera a zejména kostela sv. Gabriela považován za nejstarší a nejpozoruhodnější ukázku beuronského umění na světě. Z odkazu své příbuzné Gabriely se Monica Bubna-Litic stala propagátorkou a znalkyní tohoto umění, kterému se věnuje přes třicet let.

Praktické informace:

  • Je doporučeno teplé oblečení a nabité mobily kvůli světlu.
  • Počet vstupenek na každou komentovanou prohlídku je omezen na 25 osob. 
  • Pro účely festivalu je prohlídka zkrácena na cca 30 minutovou ochutnávkovou verzi