O FESTIVALU

Místo, kde můžeš zlobit. Kde můžeš vybít energii. Kde pustit páru. Kde ti může být hezky, ale taky nemusí. Kde můžeš být sám sebou. A neohlížet se na to „co tomu asi řeknou lidi".

Svobodný prostor, ve kterém posouváme a oťukáváme hranice. Můžeme být kým a čím chceme.

Křičení dovoleno.

Od zlobivých dospělých zlobivým dětem. Open airový festival pro všechny, kteří chtějí na chvíli nemít vše pod kontrolou. Čtyři dny uprostřed města v horkém létě naplněné divadlem, dílnami, hudbou a hrou. Krabice, barvy, papír, hlína a voda. Semináře a debaty. Zbyde i prostor pro nudu.

Přes den je na místo konání a veškerý program vstupné dobrovolné, je možné lístky zarezervovat za symbolickou částku nebo přispět na chod festivalu v síti Goout.cz.

Odpolední program je určený pro rodiny s dětmi (a všechny, kterým nevadí, že kolem nich někdo běhá a křičí). S "rušením" v průběhu představení se počítá.

Večerní program je primárně pro dospělé, a děti "nezodpovědných" rodičů. Večerní představení jsou zpoplatněna - lístky na jednotlivá představení je možné kupovat v síti Goout.cz

Doporučujeme vzít dětem náhradní oblečení.

_____

"Zlobení"

Co je vlastně zlobení? A v jakých situacích slyšíme dospělé říkat, že děti zlobí? Zlobením označujeme projev chování, které se nám nelíbí - které nám nevyhovuje.

Ale jde opravdu a vždycky o zlobení, které ubližuje, nebo je to jen porušení pravidel a zvyklostí, které společnost vyžaduje dodržovat?

Kdy zlobíme? A proč?

Pokud bychom reagovali stejně na projevy dospělého chování, nebyl by svět plný zlobivých lidí? Nezapomněli jsme na to, jaké to je být dětmi? Být svobodný a vyjadřovat svoje emoce.

S volnou dětskou hrou se váže zkoušení a překračování pravidel.

Festival je snahou vytvořit prostor, ve kterém budou moci děti přebrat zodpovědnost sami za sebe. Je to pozvánka ke hře, kterou si mohou sami utvořit. A pokud tomu tak chceme říkat - svobodně zlobit. Rodičům a dospělým chceme nabídnout prostor, ve kterém nikdo nikoho nebude soudit. Ve kterém mohu nechat proudit emoce a zakusit to, jaké to je, nemuset mít vše neustále pod kontrolou.

Chceme zprostředkovat formativní zážitek všem zúčastněným - nabídnout útočiště, ve kterém je možné jen tak být.